Чи треба реєструвати лазню на дачі?

2

– Реєструвати та сплачувати податки необхідно за об’єкти, що є нерухомим майном, – відповіла юрист Марина Емельянцева.

– Але в законодавстві немає чіткого списку, що можна вважати нерухомістю, а що ні. Ст. 130 Цивільного кодексу дає лише загальне визначення: нерухомість – це «все, що міцно пов’язане із землею, тобто об’єкти, переміщення яких без невідповідного збитку їх призначенню неможливо».
Тому лазня бані ворожнечу. Якщо ваша лазня – грунтовне будову на фундаменті, значить, її треба реєструвати.
«Для реєстрації допоміжних об’єктів (лазні, літні кухні, сараї та ін) варто звернутися до кадастрового інженера і укласти з ним договір, на підставі якого він підготує техплан, – порадили «Аіф» в Росреестре.
– Якщо об’єкти не є нерухомістю, тобто це тимчасові об’єкти без фундаменту (наприклад, швидкобудуюємі теплиця або переносна альтанка), кадастровий інженер зобов’язаний відмовитися від проведення робіт».
aif.ru